Merak Edilenler

Neden Tan Anaokulu?

Kurumumuz milli eğitim bakanlığına bağlı okul öncesi eğitim kurumudur.

Okulumuz 08:00’ da açılır, 18:00’ da kapanır. Sınıf öğretmenlerimizin mesai saati; 08:30-17:30 arasındadır. Bu saat aralığının dışında kalan süreler de öğrencilerimiz nöbetçi öğretmen eşliğinde nöbet sınıfında durur.

3. Kurumumuzda; okul öncesi öğretmeni, değerler eğitimi öğretmeni, branş öğretmenleri, aşçı, çocuklarımıza öz bakımlarında yardımcı olacak ablalar ve yönetim kadrosu bulunmaktadır.

Sabah kahvaltısı, öğle yemeği, ikindi kahvaltısı verilecektir.

Her ay diyetisyen ve beslenme uzmanı ile oluşturulan yemek listemiz web sitemiz üzerinden yayınlanacak olup whatsapp üzerinden de pdf olarak gönderilecektir.

Çocuğunuz yemek yerken, olumlu örneklemeler ve daha önce yapılan öz bakım becerilerine yönelik beceriler ile yemeğini kendisi yemesi konusunda öğretmenlerimiz tarafından teşvik edilecektir. 3 yaş grubu öğrencileri için ilk aylarda öğretmenlerimiz yemesi konusunda da çocuklarımıza yardımcı olacaklardır.

Sınıf öğretmenimiz her gün, her çocuğumuza ait özel olarak tuttuğu notlarda, o gün içerisinde yapılan etkinlikleri, 3 öğünün her biri için çocuğun yemeğini yemiş veya yememiş olmasını sizlere gün sonunda ulaştıracaktır. Çekilen resim ve videolar haftanın son günü sizlere gönderilecektir.

Okulumuzda yapılan her şey aşçımız tarafından okul mutfağında hazırlandığı için hazır gıda kullanılmıyor. Bu bağlamda sizlerin de okulumuza hazır gıda olarak herhangi bir yiyecek-içecek göndermemeniz önemle rica olunur.

Okul öncesi eğitim; gelişim alanlarını destekleyen ve çocuğu ilköğretime hazırlayan bir sistemdir. gelişim alanları; öz bakım, dil gelişimi, bilişsel gelişim, sosyal ve duygusal gelişim, motor gelişim olmak üzere 5 alandan oluşmaktadır. bu alanlar öğretmenimizin milli eğitim müfredatına göre ayarladığı etkinlikler ile desteklenir.

Kendisine, ailesine ve milletine faydalı, sağlam karakter ve itikada sahip nesiller yetiştirebilmek için;

Her ay farklı değerler ve bu değerler kapsamında gerçekleştirilen birçok uygulamalar ile öğrenilenleri kazanıma dönüştürme etkinlikleriyle beraber çocuklarımıza mukaddesata hürmet, anne-babaya hürmet, doğruluk, dürüstlük, helal gıda hassasiyeti, yardımlaşma ve temel dini bilgilerimizi öğretiyoruz.

Sınıf öğretmenlerimiz sınıf içerisinde güvenliğin sağlanması ve etkinliklerin yapılmasından sorumlu olduğu için gün içerisinde bildirmek istediğiniz durumları danışmaya bildirebilirsiniz. Öğretmenimiz bu konuyu danışmadan öğrenir, oluşturduğu müsait bir zamanda veya en geç gün sonunda sizlerle telefonda görüşme yapar. Öğretmenlerimiz okul giriş ve çıkışlarında ayaküstü uzun bilgiler vermemektedir. Eğer bir görüşme talebi var ise daha önceden randevu alınarak öğretmenlerimizin uygunluklarına göre yüz yüze görüşme yapılabilir.

Öğrencimiz anne ve baba harici 3. Bir kişi tarafından alınacak ise okul mutlaka bilgilendirilmelidir. Gelecek olan kişinin isim ve soy ismi idareye sunulmalı, gelen kişi kimlik göstererek isim ve soy ismini teyit etmelidir. Bunun dışında oluşan durumlarda 1. Derece akraba olsa dahi çocuk 3. Şahıslara teslim edilemez.

Kurumumuzda hiçbir zaman, hiçbir şekilde, hiçbir sebeple çizgi film seyredilemez. Yalnız, bazı etkinliklerin 3 ila 5 dakikalık bilgilendirme animasyonları yapılan etkinliği desteklemek amacı ile izlenebilir.

Kurum olarak tavsiye ettiğimiz saat 16:00’dır. Daha öncesinde olan saatler için idareye bilgi vermeniz yeterli olacaktır.

Okulumuzda en hassas olduğumuz konulardan en önemlisi, çocuklarımızın yediklerinin helal, taze ve temiz olmasıdır. Et ve tavuk ürünlerimiz kesinlikle herhangi bir market, kasap vs. satış yerlerinden alınamaz. Et ve tavuk ürünlerimiz Akdeniz Toros gıdadan alınmaktadır. Aşağıdaki linkten et ve et ürünleri hakkında bilgi alabilir, hassasiyetimizin nedenini öğrenebilirsiniz. Akdeniz Toros' u Ziyaret Edin